Boże Narodzenie w pracy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dyżur w świętaZwyczajowo okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wolny od pracy. Poświęcony ma on być na celebrowanie najpiękniejszych w polskim kalendarzu świąt, dlatego tez wielu z nas organizuje sobie dodatkowych kilka dnia urlopu. Są jednakże takie profesje i miejsca pracy, gdzie nawet w Boże Narodzenie niektórzy pracownicy muszą pojawić się rano w pracy.

Dla wszystkich lekarzy, policjantów, strażaków i podobnie ważnych zawodów, święta Bożego Narodzenia bardzo często upływają na dyżurze czy popołudniowej zmianie. Nie oznacza to jednak, iż pracownicy powinni rezygnować w miejscu pracy ze swojego świątecznego nastroju. Nic bardziej mylnego, ponieważ nawet w biurze możemy w tym czasie wprowadzić nieco świątecznego klimatu.

Jeśli przyjdzie nam pracować podczas Świąt Bożego Narodzenia, nie możemy zapomnieć przede wszystkim o podzieleniu się ze współpracownikami opłatkiem. Przy tej okazji złóżmy im szczere, płynące prosto z serca życzenia zdrowia oraz szczęśliwego, obfitującego w sukcesy Nowego Roku. Jeśli tylko mamy taką możliwość, możemy dodatkowo zorganizować w pracy mała, kameralną wigilię, nawiązującą do tradycyjnej świątecznej wieczerzy.Dzielenie się opłatkiem

Podobnie, jeśli w naszym miejscu pracy możemy pozwolić sobie na odrobinę świątecznych dekoracji, absolutnie nie powinniśmy z tego rezygnować. Malutka choinka na biurku, stroik obok komputera czy łańcuch ze szklanka bombką zawieszony nad drzwiami z pewnością wniesie do pomieszczenia sporo rodzinnego, ciepłego klimatu Bożego Narodzenia.

Jeśli możemy tez w pracy umilać sobie czas słuchając radia, warto także wrzucić od odtwarzacza płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami. Nietuzinkowe wykonania kolęd i pastorałek jak nic innego wnoszą do wnętrz świąteczny klimat, pełen ciepłych odczuć wobec naszych najbliższych.

Jeśli przyjdzie nam spędzić Święta Bożego Narodzenia w pracy, nie rozpaczajmy. Co prawda nie dane nam będzie spędzić tego czasu w domu i z rodziną, jednakże powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, iż nasza praca w tym dniu ochrania czyjeś życie i chroni porządek publiczny. Dlatego też przeżyjmy święta w pracy radośnie ale i z pewną zadumą, towarzyszącą tajemnicy narodzenia Jezusa.

0
0