Bukiet na cmentarz krok po kroku

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wiązanka na Wszystkich ŚwiętychNa grobach zwykło się składać tradycyjnie przygotowane wiązanki, bukiety i wieńce. Mają one symbolizować naszą pamięć o zmarłych. Celem zachęcenia Państwa do samodzielnego wykonania takich ozdób, podpowiadamy, jak przygotować cmentarną wiązankę krok po kroku.

Aby estetycznie i ciekawie przyozdobić grób bliskiej osoby nie trzeba wcale wydawać fortuny. Nierzadko zdecydowanie korzystniej będzie wykonać samemu niewielki bukiecik lub wiązankę z żywych lub sztucznych kwiatów, która nie tylko doskonale wyrazi nasze uczucia, ale również stanie się elegancką ozdobą na nagrobku.

Do samodzielnego wykonania wieńca na grób nie trzeba też mieć ogromnych zdolności plastycznych. Wystarczy nienaganny gust i chwila wolnego czasu, by przygotować estetyczną i skromną ozdobę. Ze swojej strony do wykonania wieńców i wiązanek na Święto Zmarłych polecamy używanie przede wszystkim kwiatów sztucznych, które będą mogły leżeć na nagrobku bez względu na pogodę. Kwiaty takie bowiem nie uschną i nie zmarzną podczas sezonowych przymrozków czy opadów śniegu.

Oprócz kwiatów do wykonania bukietu na grób potrzebne będą również koszyki, doniczki, pianka do kwiatów, klej i nożyczki. Na początek proponujemy również dokładne zaplanowanie wyglądu przyszłej wiązanki, co znacznie ułatwi i usprawni pracę. Po wyborze kompozycji można już przystąpić do samodzielnego układania kwiatów i innych ozdób.

Pragnąc położyć na grobie elegancki bukiet w doniczce, warto Kwiatowe wiązanki na cmentarznajpierw wypełnić ją cementem lub ciężkimi kamyczkami, by dokładnie obciążyć podstawę. W ten sposób zyskujemy gwarancję trwałości kompozycji, nawet podczas bardzo złej i wietrznej pogody. Następnie należy ułożyć w doniczce piankę florystyczną i starannie wetknąć w nią kwiaty i pozostałe elementy dekoracyjne. Zależnie od wybranego projektu kwiaty można układać asymetrycznie lub stworzyć z nich kulisty, elegancki stroik. Do wykończenia kompozycji mogą przydać się również skręcone gałązki wierzby, bluszcz lub eukaliptus.

Na grobie położyć można również płaską wiązankę, na przykład w formie tradycyjnego wieńca. Możemy wykonać ją przykładowo z kilku gałązek drzewa iglastego (najlepiej jodły lub świerka) oraz sztucznych kwiatów. Do skręcenia gałązek w okrąg potrzebny będzie też mocny i gruby drut oraz nieco styropianu lub gąbki, w który należy wetknąć sztuczne kwiaty oraz pozostałe dekoracje. Całość warto również przewiązać dekoracyjną, najlepiej fioletową wstążką.

0
0