Dekoracje choinkowe dla maluchów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dekoracje choinkowe z papieru
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia warto wspólnie z dziećmi przygotować efektowne ozdoby i dekoracje choinkowe z papieru, bibuły lub makaronu.
Bożonarodzeniowe ozdoby z powodzeniem powiesić będzie można na świątecznej choince, ustawić na wigilijnym stole lub powiesić w oknie. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak samodzielnie lub wspólnie z najmłodszymi domownikami wykonać proste i ładne dekoracje.

Ciekawym pomysłem na dziecięce ozdoby choinkowe z pewnością okaże się wykonanie papierowej bombki z elementami z bibuły lub koralików. Do jej wykonania potrzebny będzie blok techniczny A4, farby, kredki, pisaki, papier kolorowy, bibuła oraz klej i nożyczki. Na kartce należy najpierw narysować od cyrkla równe koło i dokładnie wyciąć. Okrągłą bombkę warto pomalować wybranym kolorem i ozdobić na przykład kokardkami lub kółeczkami z papieru kolorowego czy bibuły. Można również przykleić do bombki pomalowany, suchy makaron. W górnej części ozdoby należy też zrobić niewielki otwór i przewlec przez niego nitkę lub tasiemkę. Taką bombkę można już śmiało wieszać na choince.

Na bożonarodzeniowym drzewku warto też powiesić papierowego Dekoracje bożonarodzeniowe dla najmłodszychaniołka. Będziemy potrzebować do jego wykonania bloku rysunkowego, brokatowego żelu, kleju, nożyczek oraz kolorowej tasiemki. Na początek należy narysować na bloku dwa koła – mniejsze i większe. Koniecznymi elementami będą również lekko zaokrąglony trójkąt oraz skrzydełka dla aniołka. Większe koło trzeba następnie przykleić do wierzchołka trójkąta, doczepiając następnie mniejsze na dużym oraz w tylnej części skrzydełka. Krawędzie papierowego aniołka warto ozdobić brokatowym żelem, najlepiej srebrnym lub złotym. Za pomocą kolorowej tasiemki przewleczonej przez otwór w górnej części wieszamy ozdobę na choince.

Wspólnie z dziećmi możemy też wykonać proste papierowe łańcuchy choinkowe. Do ich przygotowania niezbędny będzie papier kolorowy lub barwna bibuła, pocięta w równe, długie pasy (najlepiej o szerokości około pół centymetra). Następnie paseczki warto pociąć w krótsze odcinki, z których następnie będziemy sklejać poszczególne kółeczka łańcucha. Najlepiej użyć do tego celu kleju w sztyfcie i łączyć ze sobą różne kolory. Na koniec można ozdobę spryskać brokatowym lakierem do włosów, dzięki czemu zapewnimy jej piękny połysk.

0
0