Dekoracyjne znicze na Wszystkich Świętych

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dekoracyjne znicze na cmentarzŚwięto Zmarłych zbliża się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto przemyśleć ciekawe, oryginalne i eleganckie kompozycje, którymi przystroimy groby naszych bliskich zmarłych.

Jak co roku o tej porze, na rynku zaczynają się pojawiać nie tylko dekoracyjne wieńce i bukiety z żywych lub sztucznych kwiatów, doskonałe do przystrojenia nagrobków. Obok kwiatów warto również ustawić na płycie grobku kilka symbolicznych zniczy, wyrażających naszą ciągłą pamięć o bliskich.

Ze swej strony polecamy zakup zniczy na Wszystkich Świętych na kilka dni przed tym dniem, aby nie tylko uchronić się przed długimi kolejkami ale również nieco zaoszczędzić. Nie od dziś wiadomo, iż nierzadko na kilka dni przed Świętem Zmarłych znicze i inne dekoracje mogą kosztować nawet o kilka złotych więcej niż w połowie października.

Zależnie od osobistych upodobań oraz stylistyki ogólnej dekoracji nagrobka, polecamy wybór albo niewielkich, kolorowych zniczy lub dekoracyjnych, znacznych rozmiarów lampionów, które palić się będą nawet przez kilka tygodni. Rozwiązanie takie sugerujemy szczególnie tym z Państwa, którzy odwiedzać będą daleko położone cmentarze, na które nie będzie okazji wybrać się kila dni po Wszystkich Świętych.

Na okazję Święta Zmarłych warto ustawić na grobach naszych bliskich ozdobne, barwne znicze, najlepiej w odcieniach Dekoracje grobówfioletu, złota i czerwieni. Podczas zakupu warto również zwracać uwagę na szczelność pokrywek, dzięki którym płomień znicza nie zgaśnie nawet podczas bardzo niekorzystnej pogody i silnego wiatru.

Wiele z dostępnych obecnie na rynku modeli ozdobnych zniczy posiada również ciekawe dekoracje, na przykład w postaci krzyża czy postaci aniołów. Niektóre znicze mogą mieć również nieco bardziej „ażurowy” wygląd, dzięki czemu płomień rozbłyskiwał będzie z nich na wszystkie strony, tworząc na płycie nagrobka efektowne wzory.

Pragnąc estetycznie i elegancko przystroić grób na Wszystkich Świętych powinni kierować się Państwo przede wszystkim dobrym smakiem. Nie polecamy ustawiania zbyt dużej ilości ozdób i dekoracji, gdyż nagrobek będzie wtedy wyglądał chaotycznie i nieefektownie. Zamiast zasypywać grób mnóstwem wieńców, warto ustawić na nim jedną, dużą chryzantemę i dwa znicze w podobnych do kwiatów kolorze. W ten sposób stworzymy nienaganną kompozycję i uświetnimy pamięć o naszych bliskich.

0
0