Jak nakryć stół do odświętnego śniadania?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dekoracje stołu na WielkanocZ pewnością wszyscy już teraz przygotowujemy się do obchodów Wielkanocy w rodzinnym gronie. Warto jednak nie tylko zadbać o świąteczne menu oraz eleganckie dekoracje, ale również o pomysłowy i stylowy wystrój wielkanocnego stołu.

Śniadanie wielkanocne to jeden z najważniejszych elementów Świat Wielkanocnych. Warto więc będzie oryginalnie i efektownie ozdobić nakrycia dla gości lub domowników, wybrać odświętny obrus oraz zastawę. Wielkanocny stół można również z powodzeniem udekorować pięknymi, ręcznie malowanymi pisankami lub barankami z waty czy papieru.

Na początek należy wybrać elegancki, najlepiej jasny obrus, dekorowany tradycyjnymi, wielkanocnymi elementami, na przykład haftowanymi gałązkami bazi czy nadrukowanymi żonkilami. Doskonale sprawdzą się tu również obrusy w pisanki czy świąteczne kurczaki i zajączki. Na jasnym, białym lub kremowym obrusie można również ułożyć kolorowe serwetki z wielkanocną dekoracją w bardziej odważnych, jaskrawych kolorach.

Ze względu na wiosenną symbolikę Świąt Wielkanocnych na odświętnym stole świetnie sprawdzą się serwety i dodatki w kolorach zielonym, żółtym i pomarańczowym. Dla każdego z gości można również przygotować pomysłową i zabawną winietkę na stół na przykład z wizerunkiem kurczaczka lub baranka. Taką winietkę będzie można umieścić bezpośrednio obok nakrycia lub na talerzu. Wielkanocne winietki mogą mieć również ciekawe kształty, na przykład pisanek lub koszyczków.

Obok każdego z nakryć można również ułożyć po gałązce bukszpanu, zaś sztuce zawinięte efektownie w kolorową serwetkę można dla dekoracji przewiązać barwną, cienką tasiemką. W centralnym miejscu na stole warto również ustawić koszyczek ze święconką lub wielkanocny stroik z masy papierowej lub gałązek wiklinowych. Obok koszyczka można z powodzeniem postawić również talerzyk z zasianą rzeżuchą, stanowiący „ekologiczny”, naturalny stroik. Do rzeżuchy można również wstawić kolorowe, samodzielnie zrobione wydmuszki lub staropolskie wydrapywanki.

Zależnie od własnych pomysłów, dekoracje wielkanocnego stołu można również zaaranżować w formie wiszących nad nim stroików, na przykład z wykonanych na balonie pisanek. Na śniadanie w Wielką Niedzielę można również zrobić efektowne i stylowe winietki na krzesła dla gości, szczególnie jeśli planujemy bardziej wystawne śniadanie dla większej liczby osób.

0
0