Jak napisać wypracowanie – „Charakterystyka babci”?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Życzenia z okazji Dnia BabciRok rocznie 21 stycznia obchodzimy uroczystości związane z Dniem Babci. W tym czasie często organizuje się w szkołach czy przedszkolach uroczyste akademie, apele oraz spektakle i teatrzyki w wykonaniu najmłodszych. Jednakże z okazji Dnia Babci nasze pociechy nierzadko przygotowywać będą oprócz okolicznościowych wierszyków czy piosenek także opisowe charakterystyki ich babć czy dziadków.

Uczczeniu obchodów Dnia Babci i Dziadka może towarzyszyć zarówno przygotowywanie okolicznościowych podarunków lub efektownych, ręcznie robionych laurek. Jednakże w szkole nasze dzieci mogą zostać również poproszone o przygotowanie charakterystyki ich dziadków w formie pisemnej. Aby zatem uzyskać możliwie najlepszą ocenę z takiego zadania domowego, warto wiedzieć, jak prawidłowo opisać naszych bliskich i przygotować dobrą charakterystykę dziadków.

Opis charakterystyki na szkolne wypracowanie najlepiej będzie rozpocząć od ogólnego przedstawienia sylwetki babci. W tym celu warto podać przede wszystkim jej imię, wiek oraz opisać, czym obecnie się zajmuje lub jaki zawód wykonywała. Nie zapomnijmy również o opisaniu w kilku zdaniach jej wyglądu zewnętrznego i charakterystycznych cech. Z powodzeniem możemy też na początku charakterystyki opisać miejsce zamieszkania babci, jej dom czy ulubione zajęcia.

W dalszej części opisu warto będzie skupić się natomiast na osobistych cechach charakteru babci. Można tutaj podać kilka przykładów jej serdeczności czy opiekuńczości, szczególnie jeśli babcia na przykład zajmuje się pod nieobecność rodziców najmłodszymi członkami rodziny. Następnie warto będzie wspomnieć również o głównych zainteresowaniach babci oraz jej relacjach z dziećmi i dorosłymi domownikami, wskazując przede wszystkim na autorytet czy szacunek, jakim cieszy się nasza babcia.

W końcowej części wypracowania warto będzie dodatkowo krótko i rzeczowo podsumować najważniejsze cechy naszej babci. Co więcej, przygotowując charakterystykę z okazji Dnia Babcia i Dziadka można również w podsumowaniu zadania złożyć okolicznościowe życzenia dla wszystkich babć i dziadków. Dobrym pomysłem może być również zamieszczenie w końcowej części opisu eleganckiego i serdecznego wierszyka lub refrenu znanej piosenki o dziadkach. W taki sposób napisane wypracowanie z pewnością pozwoli uzyskać naszym pociechom najlepszą ocenę.

1
0