Jak złożyć życzenia na Facebooku?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

wierszyki-wielkanocne-na-fbJedną z najpiękniejszych tradycji związanych z obchodzeniem świąt Wielkiej Nocy jest składanie sobie życzeń. Taki zwyczaj jest przekazywany z pokolenia na pokolenie już od schyłków średniowiecza. I chociaż klasyczne świąteczne kartki powoli odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują smsy do znajomych, to warto podtrzymywać tą jakże piękną staropolską tradycję obdarowywania się życzeniami.

Największą popularnością życzenia w formie pisemnej cieszyły się w okresie baroku. To właśnie wtedy układano długie rymowane teksty i spisywano życzenia na kartach, następnie przekazując je swoim bliskim. Dzisiaj życzenia składamy sobie coraz częściej za pośrednictwem telefonii komórkowej oraz sieci, wykorzystując do tego celu chociażby znane portale społecznościowe. W Internecie możemy znaleźć mnóstwo różnego rodzaju przykładowych tekstów na FB, NK i Twittera, ale oczywiście o wiele bardziej szczere będą życzenia, które stworzymy zupełnie samodzielnie.

Jeśli chcemy złożyć życzenia świąteczne na Facebooku, wówczas pamiętajmy, że dzisiaj mile widziane są tylko takie słowa, które kojarzą się z oryginalnością i kreatywnością. Dlatego nie sięgajmy do gotowych formułek, szablonów oraz utartych schematów, gdyż wówczas takie życzenia po prostu nie będą wywierać żadnego wrażenia. Co więcej, powielane wielokrotnie teksty sprawią, że możemy być posądzeni o brak wyobraźni. Dlatego warto znaleźć nieco czasu i chęci na napisanie czegoś naprawdę miłego, szczerego i wyjątkowego. Lepiej dobrać mniej słów, ale postarać się o to, aby wypływały one z głębi naszego serca – w ten sposób życzenia z całą pewnością zostaną dostrzeżone i docenione. Co więcej, składając życzenia na Wielkanoc za pośrednictwem Facebooka, powinniśmy też pamiętać, że takie słowa powinny być dopasowane do osób, którym będzie je przekazywać. Dlatego zanim opublikujemy ogólne życzenia na swojej tablicy, warto wziąć pod uwagę to, kto znajduje się w gronie naszych znajomych. Niekiedy o wiele lepszym pomysłem może być złożenie życzeń wybranym osobom – gdyż takie słowa powinno kierować się przede wszystkim do osób, które osobiście znamy.

Składanie życzeń za pośrednictwem portali społecznościowych ma coraz większą liczbę zwolenników, ale pamiętajmy, że w ten sposób możemy przekazywać życzenia jedynie naprawdę bliskim znajomym. Jeśli natomiast chcemy złożyć życzenia klientom czy współpracownikom z pracy, wówczas możemy zdecydować się na przesłanie ich tradycyjną pocztą lub chociaż pocztą elektroniczną. Przekazane w ten sposób życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych świąt wielkanocnych z całą pewnością zostaną lepiej odebrane.

1
0