Jak zrobić dekoracje wielkanocne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ozdoby na świętaPrzed Świętami Wielkanocnymi większość z nas z pewnością będzie przygotowywała szereg okazjonalnych ozdób. Wiele z nich wykonać można za pomocą bardzo prostych metod i przy użyciu materiałów i produktów, będących zawsze „pod ręką” w każdym domu. Aby nieco zainspirować Państwa do samodzielnego tworzenia stroików, pisanek i innych ozdób, opisaliśmy kilka ciekawych i pomysłowych dekoracji.

Bez wątpienia jednymi z najbardziej kojarzących się ze świętami dekoracji są oczywiście wielkanocne koszyczki. Możemy zrobić je wspólnie z dziećmi na przykład z bibuły, papieru, masy solnej, makaronu lub wierzbowych czy wiklinowych gałązek. Do zrobienia takiej ozdoby nie potrzeba wcale wielkiej wyobraźni, a jedynie trochę czasu i cierpliwości. Ważny jest też ciekawy pomysł, dlatego polecamy przeglądnie zdjęć takich ozdób.

Przygotowując się do zrobienia stroika lub koszyczka, należy najpierw dokładnie zaplanować jego kształt i wielkość. Ma to szczególne znaczenie, jeśli zdecydujemy się wykonać ozdobę z makaronu. Różnokształtny makaron przyjdzie nam bowiem sklejać w jedną całość. Najlepiej wykonać to za pomocą gorącego kleju, który dokładnie złączy nierówne powierzchnie makaronu. Po wyschnięciu kleju, ozdobę taką możemy pomalować farbami, nadając jej pięknego połysku.

Wykonany z makaronu lub masy solnej stelaż stroika możemy teraz dowolnie ozdabiać kolorową bibułą lub składanym papierem w stylu origami. Możemy więc w ten sposób wykonać barwne wiosenne kwiaty, wielkanocnego zajączka lub kurczaczka. Dobrym rozwiązaniem może być również wykonanie baranka lub kurczaczka z waty i ozdobienie kolorowymi piórkami.Jak zrobić pisanki na Wielkanoc?

Stojące na stołach stroiki wielkanocne ozdabia się często również gałązkami z baziami, świeżo zasianą rzeżuchą lub mchem. W zielonych wiosennych roślinkach ustawiać możemy chociażby kolorowe, pięknie zdobione pisanki i wydmuszki. Możemy zrobić je nie tylko z kurzych jajek, ale także z masy papierowej, dużo trwalszej i wytrzymalszej. Wymodelowane jajko możemy później pomalować lub ozdobić najróżniejszymi elementami – makaronem, koralikami, piórkami, bibułą czy nawet świeżymi kwiatami.

Z okazji świąt Wielkiej Nocy na przystrojonym stole możemy ustawić również bukiet świeżych, wiosennych kwiatów, najlepiej żonkili, narcyzów i hiacyntów. Nie tylko pięknie ubarwią one odświętny stół, ale również wniosą do domu powiew szybko zbliżającej się wiosny.

0
0