Jak zrobić kurę z siana?

[Głosów:18    Średnia:2.4/5]

Wielkanocne dekoracje na stółNa Wielkanoc zwykło się przygotowywać nie tylko tradycyjne potrawy świąteczne, ale również piękne dekoracje i ręcznie robione ozdoby. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić wielkanocną kurę z siana.

Z naturalnych, ekologicznych materiałów, takich jak siano, świeże gałązki, wiklina czy suszone kwiaty z powodzeniem wykonać można pomysłowe ozdoby na Wielkanoc. Mogą to być zarówno dekoracje wiszące (na przykład w formie wieszanych na oknie pisanek) lub w formie stojącej, doskonałej na udekorowanie wielkanocnego stołu.

W widocznym miejscu mieszkania lub na odświętnie przygotowanym stole z powodzeniem można ustawić oryginalny stroik z siana w kształcie kurczęcia, tradycyjnego baranka lub zajączka. Samodzielne wykonanie z siana lub słomy ozdoby w kształcie kury jest banalnie łatwe, dlatego zachęcamy do zrobienia takich ozdób samodzielnie lub wspólnie z dziećmi.

Wielkanocne dekoracje z siana można z łatwością przygotować na bazie wiklinowych koszyków. Można przykładowo obwiązać je sianem, używając cienkiego i elastycznego drutu lub mocnej nici do uformowania konstrukcji. Słomę należy uformować w kształt pożądanego zwierzątka, w przedniej części wykonując tułów oraz głowę, zaś z tyłu – efektowny ogon. Pośrodku kury będzie znajdowało się niewielkie wgłębienie, stanowiące dno koszyczka. Do takiego stroika będzie można włożyć następnie własnoręcznie zrobione świąteczne pisanki.
Innym sposobem na samodzielne wykonanie kury z siana jest uformowanie drucianego stelaża o prostym kształcie, na który następnie nakładać będziemy kolejne warstwy siana. Odpowiednio wymodelowany kształt Ekologiczne dekoracje wielkanocnemożemy utrwalić poprzez ciasne związanie podtrzymujących konstrukcję nitek. Głowę kury warto wykończyć błyszczącymi, szklanymi lub drewnianymi koralikami lub kawałkami barwnej bibuły. Z marszczonego papieru można więc wykonać dziób oraz charakterystyczny czerwony grzebień zwierzęcia.

Do wykończenia wielkanocnego stroika warto również użyć kolorowych piórek, tasiemek lub wstążek. Gotową kurę z siana można będzie ustawić na drewnianej tacy lub na oklejonej w pomysłowy sposób doniczce. Dla dekoracji warto użyć również świeżych gałązek z baziami lub pączkującymi listkami oraz sezonowych, ciętych kwiatów, na przykład narcyzów i żonkili, które wniosą do mieszkania nieco wiosennej energii i kolorystyki.

2
0