Jak zrobić stroik świąteczny?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Stroik z gałązkiBez wątpienia jednym z ważniejszych elementów świątecznego wystroju jest bożonarodzeniowy stroik. Świeże, pachnące lasem gałązki z drzewa iglastego, przybrane tradycyjnymi ozdobami to przecież konieczny wystrój domu w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Podpowiadamy więc, jak zabrać się do wykonania takiego uroczego stroika.

Przede wszystkim potrzebne nam będą gałązki z drzewa iglastego. Do tego celu najlepiej wybrać jodłę lub świerka. Bardzo elegancko będzie się prezentował ten gatunek świerka, którego igły od spodu mają kolor srebrny. Na cele wykonania świątecznego stroika powinniśmy zrezygnować jednak z sosny, której długie igły nie prezentują się zbyt ciekawie, poza tym dość szybko odpadają od gałązek, a zawieszenie na nich ozdób jest dosyć problematyczne.

Stroik świąteczny możemy wykonać z jednej lub więcej gałązek, zależnie oczywiście od tego, gdzie taką ozdobę umieścimy. Możemy ją bowiem powiesić na drzwiach wejściowych lub ułożyć na wigilijnym stole lub w pobliżu tradycyjnej choinki. Zależnie więc od przeznaczenia, stroik będziemy musieli odpowiednio uformować, delikatnie zaginając gałązki i mocując je ze sobą za pomocą solidnego drutu lub sznurka. Nie polecamy stosowania kleju, gdyż z pewnością napotkamy na trudności w sklejeniu świeżych jeszcze gałązek. Ponadto klej z czasem skruszy się, mogąc spowodować zniszczenia naszego stroika.

Po wykonaniu stelaża z gałązek warto zastanowić się nad udekorowaniem stroika. Możemy do tego celu użyć zarówno takich samych elementów, jakie wiszą na bożonarodzeniowej choince. Ozdoby choinkoweŚwietnie sprawdzą się tutaj malutkie, kolorowe, szklane bombki oraz anielskie włosy lub krótkie łańcuchy choinkowe. Na stroiku zamocować możemy także migoczące światełka lub prawdziwe świeczki. Należy jednakże odpowiednio zabezpieczyć tego typu dekorację, aby nie dopuścić do przewrócenia się konstrukcji i nieumyślnego podpalenia igliwia.

Zamiast nowoczesnych ozdób możemy także pokusić się o wykorzystanie do stroika suszonych owoców, orzechów i domowych wypieków lub cukierków. Bardzo ładnie na gałązkach wyglądać będą malutkie ciasteczka lub pierniczki oraz misternie ususzone krążki z jabłek lub gruszek.

Całość stroika możemy spryskać delikatnie złotym lub srebrnym sprayem, nadając mu odpowiedniego koloru i niepowtarzalnego blasku. W połączeniu z kolorowymi światełkami pomalowane gałązki wyglądać będą przepięknie i z pewnością przyciągną wzrok naszych domowników i świątecznych gości.

0
0