Jakie kwiaty na cmentarz – żywe czy sztuczne?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Wszystkich Świętych - jakie kwiaty wybrać?Nie tylko z okazji Święta Zmarłych na grobach bliskich zwykło układać się znicze, dekoracje, wieńce oraz świeże lub sztuczne kwiaty. Dobór ozdób powinien być podyktowany przede wszystkim względami estetycznymi, by w elegancki sposób podkreślał naszą pamięć o zmarłych.

Rok rocznie wielu z nas z pewnością zadaje sobie pytanie, jakie kwiaty na okazję Święta Zmarłych będą najodpowiedniejsze. Celem przystrojenia nagrobków warto wybrać estetyczny, ładny i niezbyt jaskrawy stroik lub symboliczną wiązankę, która wyrazi naszą pamięć o bliskich.

Dobór kwiatów, sztucznych lub żywych powinien być podyktowany przed wszystkim warunkami atmosferycznymi. W listopadzie nierzadko zdarzać się już mogą sezonowe przymrozki, dlatego też warto kupić kwiaty sztuczne, które z powodzeniem będą mogły poleżeć na nagrobku nawet kilka tygodni.

Pragnąc jednak położyć na grobie bliskiej osoby świeże kwiaty, warto wybrać przede wszystkim tradycyjne chryzantemy, najlepiej w doniczce. Kwiaty te są dość odporne na minusowe temperatury czy nawet opady śniegu, dlatego też doskonale zdają egzamin w przypadku dekorowania nimi nagrobków.

Sztuczny stroik na Wszystkich ŚwiętychZ okazji Święta Zmarłych na grobach można również ułożyć dekoracje z ciętych kwiatów, należy jednak pamiętać, iż okażą się one dość nietrwałe. Listopadowe przymrozki mogą znacznie osłabić kwiaty i powodować opadanie płatków czy liści. Z drugiej jednak strony, w przypadku ładnej i ciepłej pogody będą one prezentowały się na nagrobnej płycie niezwykle elegancko. Decydując się na położenie na grobie świeżych kwiatów, warto po kilku dniach wymienić je na sztuczny stroik lub po prostu zdjąć je z nagrobka. Alternatywa taka może więc okazać się trafionym pomysłem dla wszystkich tych z Państwa, którzy groby swoich bliskich odwiedzają stosunkowo często, dzięki czemu będzie można szybko wymienić zmarznięte, żywe kwiaty.

Jeśli z kolei planują Państwo odwiedzenie daleko położonych cmentarzy, gdzie spoczywają Wasi bliscy, sugerujemy wybór sztucznych wieńców i kwiatów, które poleżą na nagrobku znacznie dłużej niż żywe kwiaty. Ze swojej strony polecamy przede wszystkim dekoracje z liliami i chryzantemami, stanowiącymi swego rodzaju symbol Święta Zmarłych. Na nagrobku warto również ustawić kilka niewielkich zniczy, najlepiej z pokrywkami, dzięki którym płomień nie zgaśnie podczas opadów śniegu czy porywistego wiatru.

1
0