Jesienna dekoracja nagrobka

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wieniec na Wszystkich ŚwiętychO groby naszych bliskich powinniśmy odpowiednio dbać o każdej porze roku, jednakże to właśnie jesienią konserwacja i dekorowanie nagrobków bez wątpienia okaże się najistotniejsze. Przed Świętem Zmarłych należy bowiem podreperować, oczyścić i ozdobić groby, będące przecież wizytówką naszej pamięci o zmarłych.

Na początek należy przede wszystkim usunąć z nagrobków opadłe liście i zależnie od materiału, z jakiego wykonana jest płyta oraz tablica odpowiednio je zakonserwować przy pomocy specjalnych środków i preparatów. W ten sposób zapewnimy nagrobkowi trwałość, usuniemy wszelkie skazy na powierzchni płyty oraz nadamy jej pięknego połysku.

Następnie można już będzie przystąpić do eleganckiego dekorowania grobów. Do tego celu warto użyć przede wszystkim sztucznych kwiatów, które niezależnie od warunków pogodowych wyglądać będą pięknie i efektownie. Z powodzeniem możemy wybrać ładny wieniec nagrobny z gerberami, różami lub liliami, najlepiej w białym lub kremowy kolorze. Warto będzie również udekorować go wstęgą z wierszem lub cytatem, odpowiednim na okazję Święta Zmarłych.

Jeśli zaś podzielimy się obowiązkami, dotyczącymi sprzątania i dekorowania grobów z rodziną, warto byśmy podpisali wieńce, dedykując je swoim zmarłym bliskim. Z powodzeniem możemy też ustawić na nagrobnej płycie ozdobne dzbany i flakony na świeże kwiaty, jednakże w takim przypadku powinniśmy co kilka dni, regularnie wymieniać bukiet, szczególnie jeśli pogoda nie dopisze i szybko wystąpią poranne przymrozki, które szybko zniszczą żywe rośliny.

Na grobach naszych bliskich możemy również ustawić doniczkowe chryzantemy w ładnych kolorach. Obecnie kupić można wiele pięknych odmian tych jesiennych kwiatów w odcieniu żółci, fioletu czy różu. Śmiało można zatem będzie zdecydować się na postawienie na grobie bliskiej osoby chryzantemy o większych lub drobniejszych kwiatach. Co więcej, doniczkę również możemy elegancko ozdobić, przewiązując ja fioletową wstęgą lub owijając w dekoracyjny papier.

Przygotowując jesienne ozdoby na nagrobki warto również wybrać odpowiednie rodzaje świec i zniczy, najlepiej wyposażonych w wygodne zamknięcie, dzięki czemu płomień nie zgaśnie nawet podczas deszczu czy bardzo wietrznej pogody. Znicze w odpowiadających nam kolorach i o dostosowanej wielkości czy kształcie można będzie umieścić wewnątrz wieńca lub bukietu, dzięki czemu świeczki nie wywrócą się pod działaniem wiatru. Kilkoma większymi, bardziej ozdobnymi zniczami warto też będzie podświetlić tablicę nagrobną.

0
0