Mikołajki w pracy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Mikołajki w firmieCzy znany jest Państwu zwyczaj wręczania sobie prezentów w Mikołajki w szkole lub pracy? Od dawna bowiem zwykło się 6 grudnia obdarowywać najbliższych i przyjaciół skromnymi upominkami. Jak jednak jest teraz, kiedy młodzi niezbyt chętnie okazują uczucia wobec staropolskich tradycji świątecznych?

W każdej niemal szkole tradycja stało się wzajemne wręczanie prezentów w Mikołajki. Upominki wręcza tutaj albo przebrany Święty Mikołaj, albo tez dzieci same losują między sobą te osoby, której zrobią prezent. Zwyczaj ten praktykuje się obecnie nie tylko w przedszkolach i młodszych klasach szkoły podstawowej, ale również w gimnazjach i poważnych liceach.

Podobnie, wręczyć sobie świąteczny upominek można i w miejscu pracy. Jakże skutecznie zawęzi to relacje pomiędzy pracownikami! Również instytucja szefa potraktowana zostanie o wiele przyjaźniej. Jak doskonale wiemy, okres świąt Bożego Narodzenia sprzyja okazywaniu ciepłych i życzliwych uczuć, jest zatem idealnym do podzielenia się serdecznym prezentem ze współpracownikiem, szefem czy też podwładnymi.

Zorganizować wręczanie prezentów w pracy wcale nie jest trudno. Wystarczy wygospodarować zaledwie kilka minut z codziennego grafiku, by wprowadzić ciepła i rodzinna atmosferę do całego biura. Wydarzenie takie można zaaranżować na wiele sposobów. Można dla przykładu przebrać któregoś z pracowników w strój Świętego Mikołaja, który, przechodząc przez wszystkie pomieszczenia biurowe rozda znajdujące się w ogromnym worku prezenty.

Równie dobrze Mikołajem można uczynić szefa, który, przygotowując się do wypłacenia tradycyjnej „trzynastki” wręczy pracownikom upominki premiowe. Świąteczne prezentyPodobnież, wręczyć skromne podarunki mikołajkowe można także podczas firmowej wigilii, zorganizowanej tuż przed przerwą bożonarodzeniową.

Niezależnie od tego jak zaaranżujemy mikołajkowe spotkanie w pracy, niewątpliwie z powodzeniem uda nam się wprowadzić do biura klimat świąt Bożego Narodzenia. Współpracownicy będą mieli chwilę, by podzielić się najlepszymi życzeniami z innymi oraz z całą kadrą kierowniczą. Większość pracowników spotka się bowiem ponownie dopiero po Nowym Roku, zatem życzenia należy złożyć przed rozpoczęciem przerwy świątecznej, właśnie na firmowym spotkaniu wigilijnym lub mikołajkowym.

0
0