Modna choinka i dekoracje choinkowe

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Polskich Świąt Bożego Narodzenia nie sposób wyobrazić sobie bez tradycyjnej choinki i prezentów od Mikołaja. Tradycyjna choinkaMimo upływu wieków zwyczajowa choinka nie traci na popularności. Wręcz przeciwnie – z roku na rok w sklepach pojawia się coraz więcej artystycznych wariacji na temat bożonarodzeniowej choinki. Z tego tez powodu zachęcamy do odwiedzenia sklepów i galerii, gdzie producenci podpowiadają nam, jakie ozdoby na drzewkach będą modne tej zimy.

Od wielu lat w naszych domach obecne są choinki wykonane z syntetycznych materiałów. Sztuczne igły mogą mieć kolor ciemnozielony klub nawet srebrny. Jednakże coraz większym powodzeniem cieszą się także żywe drzewka, najczęściej jodły i świerki. Kupić je można niemal pod każda galerią handlową i na bazarku, już za kilkanaście złotych.

Jednakże czym byłaby świąteczna choinka bez odpowiednio dobranych, misternych ozdób? W ostatnich latach zwykła się dekorować choinkę albo w kolorystyce złoto-czerwonej lub w srebrno-niebieskiej. Z roku na rok pomysłów jednak przybywa, dlatego tez możemy na swoje drzewko wybrać niebanalne ozdoby.

Do najpopularniejszych z pewnością należą szklane, ręcznie malowane bombki, sztuczne połyskliwe łańcuchy oraz migocące światełka. Nie sposób pominąć także gwiazdy. Obecnie bardzo często na choinkach pojawiają się także suszone owoce, pierniczki, cukierki, makaron lub inne produkty żywnościowe.Kolorowe bombki

Tegoroczna choinka wcale nie musi więc być nudna i schematyczna. Może być wykonana na przykład w całości z drewna, metalu lub papieru. Bardzo często konstrukcje takie można wykonać samodzielnie, posiłkując się jedynie literaturą związaną z origami.

Często zamiast choinki ustawia się w domu także świąteczne stroiki wykonane z gałęzi i ozdobione bombkami. Taki stroik także można wykonać samodzielnie, wystarczy jednie odrobina chęci i wyobraźni, aby z kilku przedmiotów stworzyć nietuzinkową ozdobę na czas Świąt.

0
0