Ozdoby na choinkę z korka

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Dekoracje choinkowe z korkówPrzed nadejściem okresu bożonarodzeniowego wielu z nas z pewnością chętnie przygotowuje różnego rodzaju ozdoby i dekoracje, które posłużą do okolicznościowego wystroju mieszkania i ozdobienia tradycyjnej choinki. Jednym z pomysłów na własnoręczne zrobienie takich ozdób świątecznych może być wykorzystanie niepotrzebnych korków, z których w łatwy i szybki sposób stworzyć można niebanalne dekoracje.

Zależnie od własnych umiejętności manualnych, doświadczenia i wprawy oraz pomysłów, z myślą o świętach Bożego Narodzenia zrobić można z korków różnego rodzaju dekoracyjne elementy, takie jak choćby bombki, niewielkie korkowe choinki czy nietuzinkowe zawieszki w kształcie zwierzątek lub form geometrycznych. W niniejszym artykule podpowiadamy zatem, jak zrobić takie dekoracje krok po kroku.

Będąc amatorami wina z pewnością dysponujemy znaczną ilością zbędnych korków. Nie musimy ich jednakże wcale wyrzucać, bowiem w prosty sposób możemy z nich wykonać eleganckie i nietypowe dekoracje choinkowe i ozdoby świąteczne, które zapewne zachwycą pozostałych domowników i okolicznościowych gości. Co więcej, takie ekologiczne dekoracje świetnie wpiszą się również w każdy wystrój mieszkania, zarówno w stylizacje rustykalne, jak i bardziej surowe, nowoczesne przestrzenie.

Aby własnoręcznie, krok po kroku wykonać z korków oryginalne ozdoby należy przygotować również inne akcesoria i elementy, na przykład kolorowe wstążeczki, brokat, kawałki sznurka, kordonka lub włóczki, papier kolorowy czy suchy makaron. Korek można również pociąć w mniejsze kawałki lub cienkie plasterki, które z łatwością połączymy za pomocą gorącego kleju w dowolny, wybrany przez siebie kształt.Ozdoby z korka zrób to sam

W taki sposób można zrobić przykładowo przestrzenne, kuliste bombki choinkowe z korka lub kształty niewielkich choinek, które następnie zawiesimy na bożonarodzeniowym drzewku. Ciekawym pomysłem będzie również z pewnością wykonanie z kawałków korka barwnego łańcucha choinkowego. W tym celu korkowe plasterki można nawlec na sznureczek lub wstążkę i następnie opleść efektownie stojący lub wiszący stroik bądź tradycyjną choinkę.

Z niepotrzebnych korków z wina możemy również śmiało zrobić oryginalną, ekologiczną i stojącą choinkę, którą następnie udekorujemy kolorowymi koralikami, kokardkami lub suchym makaronem, pomalowanym na odpowiednie kolory, przez co imitował będzie charakterystyczne bombki czy łańcuchy. Po połączeniu korka w wybrany kształt warto na koniec pomalować całą dekorację farbami lub udekorować pięknie odbijającym światło brokatem.

0
0