Ozdoby świąteczne ze wstążek

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Dekoracje na święta z wstążkiNa nadchodzące święta Bożego Narodzenia warto przygotować piękne ozdoby i dekoracje nie tylko na choinkę, ale i do mieszkania. W niniejszym artykule podpowiemy, jak samodzielnie zrobić piękne ozdoby z kolorowych wstążek i tasiemek.

Do przygotowania takich efektownych dekoracji nie potrzebujecie Państwo wcale ogromnego talentu plastycznego czy doświadczenia w przygotowywaniu podobnych ozdób. Wystarczy chwila czasu, ciekawy pomysł i nieco wyobraźni. My zaś podpowiadany, jak zrobić ze wstążek bombkę choinkową, gwiazdę lub bałwanka.

Do wykonania prostej bombki na choinkę z tasiemki potrzebować będziemy obok wybranego koloru wstążki również styropianowej kuli o dowolnej średnicy. Przydatne okażą się również szpilki lub zszywacz. Na początku naszej pracy należy wyciąć ze wstążki prostokąty, a następnie złożyć je w równe trójkąty. Poszczególne elementy należy ciasno przypinać na kulę, tworząc dowolny deseń lub wzór geometryczny. Na koniec warto przykleić na bombkę kilka cekinów lub wykończyć ją niewielką kokardką, do której zamocowany będzie cienki sznureczek.

Pomysłowe ozdoby ze wstążek możemy też wykonać w kształcie tradycyjnej gwiazdy betlejemskiej. Niezbędna będzie tutaj kolorowa tasiemka o szerokości około pół centymetra, mocna nitka oraz igła. Aby wykonać taką świąteczną gwiazdkę na choinkę lub do dekoracji okien należy przygotować trzy wstążki o długości około 5-6 centymetrów. Boki tasiemki trzeba następnie złożyć do środka i mocno zszyć. Aby ukryć łączenie warto przykleić na środku gwiazdy mieniący się cekin lub cyrkonię. Ciekawie będzie też wyglądała gwiazda z tasiemki z ozdobami z kolorowych koralików. Aby powiesić gwiazdkę warto przez jedno z ramion gwiazdy przewlec cienki drucik lub sznureczek.

Efektowną ozdobę ze wstążki możemy także wykonać w formie bałwanka. Wystarczą do tego celu 2 lub 3 styropianowe kule, obklejone białą tasiemką (dokładnie tak, jak w przypadku robienia pojedynczej bombki ze wstążki). Na górnej kuli należy z koralików wykonać oczy, nos i usta bałwanka, zaś na dolnej – przykleić w pionie czarne guziczki. Z czerwonego materiału możemy też wykonać szalik dla bałwanka, zaś z czarnego – malutki kapelusz.

Z kolorowej tasiemki możemy jednakże przygotować również inne, ciekawe dekoracje świąteczne. Z powodzeniem możemy samodzielnie zrobić pomysłowe wieńce, o kilkunasto-centymetrowej średnicy, świetnie prezentujące się na drzwiach wejściowych. Ciekawym pomysłem może być też własnoręczne wykonanie kolorowych ozdób w formie dzwoneczków lub bożonarodzeniowych choinek.

0
0