Pomysł na stroik wielkanocny

[Głosów:4    Średnia:3/5]

Piękne ozdoby świąteczneStroiki wielkanocne od lat uświetniają świąteczny wystrój domów, stołów czy nawet okien i ogrodów. Ozdoby takie możemy wykonywać samodzielnie lub z całą rodziną, przy pomocy najróżniejszych materiałów, które znajdziemy w zasięgu ręki i w kuchni. Stroiki Możemy zrobić zarówno w formie stojącej jak i wiszącej, zależnie oczywiście od pomysły i naszej wyobraźni. Aby nieco zainspirować Państwa do wielkanocnej twórczości, proponujemy kilka rodzajów pięknych i oryginalnych ozdób, które możemy wykonać szybko i bez wielkich umiejętności plastycznych.


W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszą się przede wszystkim świąteczne ozdoby z makaronu. Sklejając mocnym klejem poszczególne kształty surowego makaronu, możemy stworzyć przykładowo wielkanocnego baranka, zajączka lub kurczaczka. Do wykonaniu bryły, całość możemy odpowiednio pomalować na różne ciekawe kolory lub ozdobić bibułą, piórkami lub kolorową watą.

Równie popularnym materiałem do robienia stroików co zwykły makaron jest także tak zwana wiklina papierowa. Wykonuje się ją z codziennych, kolorowych gazet i mocnego kleju biurowego. Z gazety robi się najpierw cienkie rureczki, które następnie odpowiednio kształtuje się. Można w tym celu użyć gotowej formy, na przykład doniczki, miseczki czy flakonika. W tak przygotowanych i pomalowanych farbami pudełkach i pojemnikach możemy umieszczać pisanki, bazie lub zasianą, zieloną rzeżuchę.

Dekoracja na WielkanocWśród ozdób wielkanocnych nie można oczywiście nie znaleźć dekoracji papierowych lub robionych z barwnej bibuły. Materiał ten doskonale nadaje się do swobodnego kształtowania, chociażby w formy wiosennych kwiatów. Bibułą ozdobić możemy zarówno sam koszyczek wielkanocny, jak i pokusić się o wykonanie stricte papierowych ozdób, na przykład wycinanych pisanek czy zajączka wielkanocnego z origami.

Świąteczne, wielkanocne stroiki śmiało możemy wykonywać na podstawie tradycyjnych koszyczków, umieszczając w nich najróżniejsze ozdoby. Równie dobrze możemy jednak wykorzystać do tego celu domowe świeczniki lub flakony, które można przecież oryginalnie dekorować bibułą, papierem czy suszonymi kwiatami. Same pisanki możemy, zamiast kłaść na świątecznym stole, zawiesić na kolorowych wstążkach na przykład w oknie lub na drzwiach wejściowych. Z pewnością taka własnie ozdoba wniesie do naszego mieszkania atmosferę tych pięknych, wiosennych świąt oraz niebanalnie uświetni nasz wielkanocny wystrój.

1
0