Savoir vivre przy składaniu życzeń poprzez SMS

[Głosów:0    Średnia:0/5]

wysylanie zyczen na smsSkładanie życzeń towarzyszy wielu okazjom. Nieważne czy jest to Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziadka, Dzień Babci, Dzień Kobiet, Święta Wielkanocne, Święta Bożego Narodzenia, urodziny, imieniny czy ślub. Wszystkie te okazje, a także inne sprzyjają składaniu sobie życzeń. Jednakże z pewnością wiele osób zastanawiało się czemu to robimy? Jak się okazuje odpowiedź wcale nie jest taka łatwa, bowiem wiele osób o to zapytanych zapewne odpowie, że taka jest tradycja. Owszem tak właśnie jest, jednakże z pewnością są również inne powody.
Jednym z nich jest to, że chcemy tej drugiej osobie dać do zrozumienia, że o niej pamiętamy w każdym wyjątkowym dniu. Również pragniemy bliskim sprawić radość, a także poprawić nastrój. Życzenia powinny być optymistyczne, a wszystko po to, aby nastrajały odbiorców pozytywnie. Dlatego też muszą one być przede wszystkim szczere i płynące prosto z serca.

CZY TO WYPADA?

Jesteśmy wygodni – lubimy, gdy wszystko podaje się nam na przysłowiowej „tacy”. Korzystamy z gotowych usług i produktów choć, tak naprawdę, wiele z nich bylibyśmy w stanie zrealizować/wykonać samodzielnie. Wysiłek? – rzecz zbędna. Wychodzimy z założenia, że przemęczanie się i tracenie własnego czasu na coś, co możemy po prostu kupić: szybko, łatwo i wygodnie, jest totalnie pozbawione sensu. Jesteśmy przede wszystkim konsumentami, twórcami i kreatorami- niekoniecznie. Współczesny świat jest bowiem bardziej nastawiony na konsumpcjonizm aniżeli na indywidualna twórczość i działalność.

zyczenia gotowe na sms

GOTOWCE CZY SAMODZIELNIE WYMYŚLONE?

Z punktu widzenia firm i przedsiębiorstw, to najlepsze, co mogłoby nastąpić aczkolwiek, okiem ludzkim powszechność tego zjawiska oznacza, że zanika indywidualność i samodzielność. Weźmy na przykład pod uwagę, że ktoś nam bliski obchodzi rocznicę urodzin. Pomysłowe życzenia urodzinowe, złożone osobiście bądź na papierze, byłyby zatem bardzo wskazane, fakt ten nie ulega wątpliwościom. Niemniej jednak, jak wielu z nas podejmuje próbę wykrzesania z siebie odrobinę kreatywności, ilu z nas samodzielnie wymyśla krótką rymowankę, albo pisze kilka słów nie połączonych rymem, ale jednak płynących prosto z serca? A ilu z nas, własnoręcznie wykonuje kartkę urodzinową nawet gdyby miała to być, nie tradycyjna laurka czy kartka pocztowa, ale elektroniczna pocztówka urodzinowa? No właśnie… ze świecą by szukać takich osób, a przecież nasze słowa mają tak ogromną wartość…

 

FORMA CZY TREŚĆ?

Tak naprawdę, w obliczu słów, sama forma ich przekazania, to sprawa drugorzędna. SMSowe życzenia na urodziny?- czemu nie! Dedykowane wiersze/utwory muzyczne na urodziny?- ależ tak! Każdy sposób wyrażenia swoichuczuć i pomyślnych życzeń dla drugiej osoby jest dobry o tyle, o ile użyte przez nas słowa są szczere i wypływają prosto z serca.

Zastanówmy się. Co jest ważniejsze: uśmiech i zadowolenie solenizanta czy nasza wygoda, oszczędność czasu, a może nawet i pieniędzy? Korzystanie z „gotowców”- ok, ale nie w każdej sytuacji. Jeśli jesteśmy na tyle zdolni i chętni by zrobić coś samemu, to idźmy tą drogą. Udowodnijmy sobie i innym, że na wiele nas stać, a oryginalność nie jest nam obca.

 

SKŁADANIE ŻYCZEŃ – ZASADY ETYKIETY ZAWSZE OBOWIĄZUJĄ

Istotnym faktem jest również to, jak należy składać życzenia, gdyż tutaj też obowiązuje pewna etykieta, dlatego też warto zapoznać się z pewnymi zasadami. Warto pamiętać, że życzenia to ważne słowa dla wielu osób. W związku z tym nie powinny być one banalne i pospolite, a tym bardziej nie mogą sprawiać nikomu przykrości. Jeśli włożymy w nie choć odrobinę wysiłku to zapewne zrobią one ogromne wrażenie na drugiej osobie i tym samym zostaną docenione. Ważne również jest to, aby pamiętać, że podczas składania życzeń należy podać prawą dłoń, oczywiście postawa też jest istotna, bowiem należy pozostać w pozycji wyprostowanej, inaczej ktoś może poczuć, że życzymy mu wszystkiego dobrego wyłącznie dlatego, że tak wypada. Nie zapominajmy także o kontakcie wzrokowym, który odgrywa znaczącą rolę.

GOTOWE TEKSTY ŻYCZEŃ NA SMS

Jeśli natomiast chodzi o samą treść życzeń to można skorzystać z gotowych życzeń SMS , jednakże najlepszym rozwiązaniem będzie samodzielne ich ułożenie. Dla niejednej osoby może to być nie lada wyzwanie, ale jak się okaże czynność ta wcale nie będzie taka trudna jak się wcześniej wydawało. Znacznie łatwiej będzie, jeśli daną osobę dobrze znamy. Oczywiście treść życzeń zależna jest również od tego, komu je składamy. Zapewne co innego powiemy bliskiemu przyjacielowi, a co innego szefowi.

 

A JEŻELI 160 ZNAKÓW TO ZA MAŁO?

Oryginalne życzenia sms mogą mieć na przykład formę rymowanego wierszyka. Można je wysłać za pośrednictwem tradycyjnej poczty, przez Internet (e-mail, komunikatory internetowe, portale społecznościowe) lub też za pomocą telefonu komórkowego wysyłając wiadomość SMS. Każdy ze sposobów jest odpowiedni, ponieważ damy nim wyraz naszej pamięci o danej osobie, a to przecież najważniejsze. Poza tym trzeba wiedzieć, że każde szczere życzenia będą lepsze od wesołego wierszyka, którego treść nie będzie pochodzenia z głębi naszego serca.

0
0