Stroiki wielkanocne z balonu

[Głosów:7    Średnia:2.7/5]

Ozdoby świąteczne handmadeŚwięta Wielkanocne to doskonała okazja do wspólnego z dziećmi wykonania efektownych ozdób oraz dekoracji. Z pewnością pięknie ozdobią one świąteczny stół oraz staną się wspaniałym elementem odświętnego wystroju całego mieszkania.

Charakterystyczne i tradycyjne dekoracje wielkanocne, takie jak pisanki, koszyki czy kompozycje ze świeżych, wiosennych kwiatów doskonale harmonizować będą z eleganckim wystrojem domu. Warto, aby ozdoby na święta zaprojektować i wykonać w żywych, intensywnych kolorach, kojarzących się automatycznie z wiosną.

Najlepszymi barwami okolicznościowych stroików z pewnością okażą się jasne odcienie żółci, pomarańczu oraz soczystej zieleni. W stroikach nie może zabraknąć również elementów takich jak gałązki z baziami. Jednakże ciekawe efekty można osiągnąć także poprzez wykonanie oryginalnej i pomysłowej dekoracji wielkanocnej z balonu.

Nadmuchany balonik w odpowiednim kolorze można z powodzeniem pomalować lub obkleić kolorowymi elementami, dzięki którym wykonamy stylową i oryginalną pisankę, która z pewnością nie rozbije się jak wydmuszka. Do wykonania świątecznych dekoracji na balonie warto użyć wodoodpornych pisaków lub farb, używanych również do malowania na szkle.

Ze zwykłego balonu z powodzeniem zrobić można również bardziej trwałe, kolorowe pisanki. Wystarczy obkleić nadmuchany balonik papierem maczanym w kleju biurowym. Po zaschnięciu takiej papierowej skorupki balon należy przebić i wyjąć ze środka. Pustą formę można teraz dowolnie malować i ozdabiać, używając na przykład wstążek, papieru, kolorowego, bibuły, koralików lub sztucznych, barwionych piórek.Dekoracje stołu na święta

Gotową pisankę wykonaną przy pomocy balonu można ustawić na stole lub zawiesić w oknie, używając do zamocowania kolorowych tasiemek lub cienkich sznureczków. Mniejsze pisanki doskonale sprawdzą się również jako element stroika, szczególnie jeśli ustawimy je na półmisku obsianym rzeżuchą.

W podobny sposób z balonika wykonać można również inne, charakterystyczne dla Świąt Wielkanocnych ozdoby, na przykład wizerunki kurczaczka, zajączka lub pisklątka. Z balonu obklejonego białą watą można również wykonać tradycyjnego baranka. Ozdoba taka ustawiona na świątecznym stole z pewnością zachwyci gości oraz domowników i wprowadzi do mieszkania świąteczny nastrój.

3
3