Suszone pomarańcze, cytryny, jabłka na choinkę

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Suszone owoce na choinceZ okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszyscy zwyczajowo ozdabiamy swoje domy i mieszkania charakterystycznymi symbolami. Jednym z nich jest również żywa lub sztuczna choinka.

Tradycyjną, bożonarodzeniową choinkę oraz świąteczne stroiki wykonuje się zazwyczaj ze świeżych gałązek drzew iglastych oraz wielu innych elementów, wśród których niezwykle popularne okazują się suszone owoce, orzechy oraz aromatyczne skórki z cytrusów. Przystrojone nimi świąteczne drzewko nie tylko będzie prezentowało się pięknie i efektownie w widocznym miejscu mieszkania, ale również ozdoba ta wniesie delikatny, świeży zapach owoców i sprawi, że w naszym domu na dobre zagości przytulny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Pragnąc samodzielnie wykonać ekologiczną i piękną choinkę z owocami, warto odpowiednio wcześnie kupić niewielkie, żywe drzewko w doniczce, najlepiej jodłę lub srebrnego świerka. Na domowe warunki z powodzeniem wystarczy choinka o wysokości około 40-60 centymetrów, którą będzie można ustawić obok telewizora lub w centrum salonu.

Ciekawe ozdoby choinkowe warto przygotować na przykład ze skórki cytrusowej. Polecamy w tym celu obrać pomarańczę, grejpfruta lub cytrynę w taki sposób, by nie przerwać skórki, która ciekawie się skręci, przypominając nieco tradycyjne łańcuchy choinkowe z błyszczących nitek.

Aranżacja bożonarodzeniowej choinkiCiekawym pomysłem jest również pokrojenie świeżej pomarańczy lub cytryny na plasterki i dokładne wysuszenie owoców. Można to zrobić w uchylonym piekarniku lub powiesić plasterki owoców w przewiewnym miejscu, najlepiej nad grzejnikiem na kilka dni. Po tym czasie warto przeciągnąć przez cytrusowe, suche plasterki kolorową nitkę lub wstążkę, dzięki której łatwo zamocujemy ozdoby na gałązkach choinki.

Aromatyczne i ekologiczne ozdoby choinkowe z powodzeniem wykonamy też z jabłek. Możemy pokroić je w plastry lub niewielkie ćwiartki. Po zasuszeniu cząstki przypominać będą pomarszczony sierp księżyca, który wydzielał będzie piękny, delikatny zapach. Na bożonarodzeniowej choince możemy też powiesić skorupki orzechów włoskich, które warto także pomalować złotą lub srebrną farbą. Amatorom egzotycznych zapachów polecamy też zawieszenie na choince laski wanilii lub pęczka goździków.

Na bożonarodzeniowych drzewkach można też powiesić inne ozdoby, wykonane na przykład… z suchego makaronu. Niewielkie gwiazdki lub świderki można bowiem przewlec na nitkę i uformować z nich efektowny łańcuch. Suchy makaron można też dowolnie malować, najlepiej farbami w sprayu, które dokładnie wnikają w najmniejsze szczeliny.

0
0