Urlop wielkanocny

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Urlop w górachZ okazji Świąt Wielkanocnych wielu z nas pewnie myśli o kilkudniowym wyjeździe wraz z rodziną. W tym czasie możemy wyjechać zarówno za granicę, jak i wyruszyć w inne części kraju, aby zapoznać się ze świątecznymi zwyczajami i tradycjami. Podpowiadamy, jak przygotować się do takiego rodzinnego urlopu.

Święta Wielkanocne oczywiście zawsze wypadają w weekend (Wielki Piątek, Sobota i Niedziela Wielkanocna) i przeciągają się aż do Lanego Poniedziałku, zatem na nasz urlop potrwa co najmniej 4 dni. Oczywiście, wolne w pracy możemy wziąć już od początku Wielkiego Tygodnia, w ten sposób dysponując ponad 7 wolnymi dniami. Zamiast tradycyjnie i szablonowo spędzić je przed telewizorem lub za suto zastawionym, świątecznym stołem możemy wyjechać gdzieś, gdzie nie tylko odpoczniemy i zrelaksujemy się, ale także odczujemy pierwsze powiewy wiosny oraz zapoznamy się z lokalnymi zwyczajami i tradycjami wielkanocnymi.

Jeśli nie stać nas na zagraniczny wyjazd, zastanówmy się, gdzie w granicach Polski chcielibyśmy spędzić Wielkanoc. Bez wątpienia jednym z popularniejszych miejsc są oczywiście nasze góry. Największym powodzeniem cieszą się oczywiście Tatry, które w przerwie świątecznej hucznie otwierają sezon turystyczny. Wybierając się do Zakopanego nie zapomnijmy jednak, iż wysoko w górach z pewnością leży jeszcze zimowy śnieg. W góry wiosna przychodzi nieco później, nie możemy więc zapomnieć zabrać cieplejszych ubrań i kurtek przeciwdeszczowych.

Jeśli pojedziemy na Wielkanoc w Tatry, nie tylko będziemy mogli pospacerować po szlakach czy wyjść na któryś ze szczytów. Spotkamy się tutaj również z niezwykle urokliwymi zwyczajami górali, którzy na tę okazję szykują dla turystów niemałe niespodzianki i atrakcje. Warto więc pojechać w góry, by skosztować regionalnych potraw i zobaczyć jedne z najpiękniejszych tradycji malowania pisanek.

Tradycje wielkanocneAlternatywą dla tłocznych Tatr mogą być malownicze Beskidy i Bieszczady. O tej porze roku jest tu znacznie mniej turystów, przez co z pewnością lepiej wypoczniemy na łonie nieskazitelnie czystej przyrody. Co więcej, będziemy mieli możliwość skosztowania świątecznej kuchni Łemków i Bojków oraz potraw kresowych, rodem z Ukrainy.
Świąteczny urlop możemy spędzić również nad morzem lub Pojezierzu. Niewątpliwą atrakcją tego regionu są kurpiowskie kraszanki i wielkanocne palmy, dlatego tez warto przyjechać tutaj na te kilka wiosennych dni. Dzięki rześkiemu powietrzu skutecznie odpoczniemy i będziemy mogli cieszyć się rekreacją na świeżym powietrzu.

0
0