Weekend świąteczny w górach

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Na święta w góryJednym z popularniejszych sposobów na spędzenie niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia jest bezapelacyjnie wyjazd w góry. Świąteczna aura niebywale sprzyja przecież rodzinnym wyjazdom, podczas których można w malowniczych okolicznościach pojeździć na nartach lub uprawiać pieszą turystykę. Polskie jak i zagraniczne góry w tym czasie zdają się być wręcz wymarzonym miejscem do spędzenia kameralnej Wigilii jak i szalonego Sylwestra.

Popularne miejscowości turystyczne i wypoczynkowe, ulokowane w pobliżu pięknych pasm górskich proponują rok rocznie mnóstwo ciekawych atrakcji dla całych rodzin, które planują spędzić tutaj Święta. Zarówno gospodarstwa agroturystyczne jak i luksusowe pensjonaty oferują przede wszystkim formy aktywnego wypoczynku, takie jak zorganizowane wycieczki z przewodnikiem czy naukę jazdy na nartach lub snowboardzie.
W okresie Świąt często także można wybrać się na prawdziwy górski kulig, zakończony tradycyjnym ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasy. Tradycyjna forma tej rozrywki, z wykorzystaniem koni i doczepianych sanek nieustannie cieszy się powodzeniem wypoczywających w czasie Świąt turystów. Nie ma chyba wątpliwości, iż czas Bożego Narodzenia szczególnie służy waśnie takiemu spędzaniu długich wieczorów.Święta w górach

Należy w tym miejscu zwrócić uwagę na najpopularniejsze i najczęściej wybierane formy spędzania Świąt Bożego Narodzenia w górach. Można bowiem wybrać się do przytulnego, ustronnego i kameralnego schroniska, znajdującego się wysoko w górach lub też pozostać przy bardziej tradycyjnej i wygodnej alternatywie. Zależnie więc od indywidualnych potrzeb czy też oczekiwań względem miejsca, zdecydować można się albo na ciszę i spokój, albo na tętniący życiem hotel czy pensjonat.

Równie dobrze można także zarezerwować sobie rodzinny wyjazd do przytulnego gospodarstwa agroturystycznego. Wielu z gospodarzy i właścicieli proponuje bowiem nie tylko szereg ciekawych rozrywek dla turystów, ale także wspólne spędzenie wigilijnego wieczoru, wraz ze śpiewaniem najpiękniejszych polskich kolęd oraz udziałem w tradycyjnej Pasterce. Z pewnością taki sposób spędzenia Świąt okaże się wielce ciekawym, tym bardziej, że przy tej okazji można zapoznać się z lokalnymi zwyczajami świątecznymi, zapomnianymi już nieco w innych zakątkach Polski.

Nie ulega wątpliwości, iż świąteczny wyjazd w góry ma właściwości kojące i uspokajające. Gdzie bowiem lepiej odpoczniemy od codziennego zgiełku, jeśli nie w malowniczych miejscowościach, położonych pomiędzy najpiękniejszymi polskimi pasmami górskimi? 

0
0