Wielkanocna palma z papieru

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

Ozdoby z papieru handmadeNa Niedzielę Palmową, poprzedzającą Niedzielę Wielkanocną zwykło się przygotowywać piękne i efektowne palmy, symbolizujące gałązki, którymi witano wjeżdżającego na osiołku do Jerozolimy Chrystusa.

Dzisiaj tradycja robienia palm wielkanocnych jest niezwykle żywa i nierzadko organizuje się nawet specjalne wystawy takich świątecznych dekoracji. Z tego też powodu zachęcamy Państwa do samodzielnego wykonania takich ozdobnych, pięknych palm wielkanocnych. Warto przygotować palmę wspólnie z dziećmi, zachęcając je tym samym do zapoznania się z najważniejszymi symbolami religijnymi.

Palmę wielkanocną można wykonać na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest przygotowanie w pierwszej kolejności drucianego stelażu, chociaż w jego zastępstwie można użyć również gałązki lub długiego plastikowego patyczka. Palma powinna mieć długość około 30-40 centymetrów, choć oczywiście można zrobić zarówno jej mniejszą jak i większą wersję.

Do wykonania palmy przydadzą się również inne materiały i akcesoria, takie jak papier kolorowy, bibuła, sztuczne lub suszone kwiaty, gałązki z baziami, wstążki i tasiemki oraz mocny klej i nożyczki. Zależnie od indywidualnych upodobań i planowanego projektu, na palmie takiej mogą znaleźć się papierowe ozdoby w kształcie kwiatów lub dekoracyjne motywy geometryczne.

Do stelaża, stanowiącego pionową oś palmy można przy pomocy kleju przymocować wykonane z marszczonej bibuły dekoracje. Ciekawy efekt można również uzyskać oplatając palmę spiralnymi wstęgami kolorowego papieru. Warto również ciekawie zestawić kolorystykę Jak zrobić palmę wielkanocną?wielkanocnej palmy. Doskonale sprawdzą się tutaj jasne odcienie zieleni, żółci, pastelowego różu czy pomarańczu, nawiązujące do intensywnych barw wiosennych.

Na wielkanocnej palmie świetnie sprawdzą się także papierowe ozdoby origami, na przykład w kształcie róż, lilii czy innych, równie dekoracyjnych i barwnych kwiatów. Pomiędzy dekoracjami z papieru mogą również znaleźć się zielone gałązki z baziami oraz suszone kłosy zbóż, efektownie dopełniające całej kompozycji.

Do wykończenia dekoracji można użyć również kleju z brokatem lub błyszczących tasiemek. Warto także elegancko owinąć patyczek lub drut, na przykład zieloną bibułą lub jasnym papierem. Całość można dodatkowo spryskać lakierem do włosów, co zapobiegnie zniszczeniu ozdoby.

0
0