Wielkanocne ozdoby dla dzieci

[Głosów:1    Średnia:3/5]


Ozdoby na Wielkanoc
Okres świąt wielkanocnych to nie tylko czas spędzony na przygotowywaniu tradycyjnych potraw. To również czas przeznaczony dla najbliższych, dlatego też polecamy Państwu wspólne przygotowywanie świątecznych ozdób i dekoracji z najróżniejszych materiałów.

Celem wykonania oryginalnych i niepowtarzalnych dekoracji, powinniśmy zachęcić również dzieci do poddawania swoich pomysłów. Wielkanoc to jedna z najlepszych okazji, by pokazać naszym pociechom jak wykonywać ozdoby z makaronu, bibuły, papieru czy masy solnej. Wspólnie spędzony na dekorowaniu i tworzeniu wielkanocnych koszyczków i stroików czas to nie tylko możliwość kreatywnego spojrzenia na jedne z najpiękniejszych polskich świąt, ale również twórcza lekcja polskiej kultury i tradycji.

Aby wykonać piękne świąteczne ozdoby nie potrzebujemy ani wielkiego zmysłu plastycznego ani mnóstwa kosztownych materiałów. Wystarczą nam produkty, które zawsze mamy w kuchni „pod ręką”, na przykład różnokształtny, surowy makaron, mąka i sól. Z takich artykułów możemy bowiem wykonać niebanalne ozdoby. Makaron możemy na przykład uformować w kształt wielkanocnego zajączka lub baranka, malując następnie każdy element na odpowiednie kolory.

Ozdoby świąteczneZ masy solnej, którą robi się z soli, mąki pszennej i wody, możemy z kolei zrobić stroik na stół w formie świątecznego koszyczka. Z masy lepimy więc koszyczek, a po wykonaniu wstawiamy całość na około pół godziny do nagrzanego piekarnika. Masa po utwardzeniu będzie bardzo mocna i wytrzymała, zatem będziemy mogli ją następnie malować (zwykłymi farbami plakatowymi) oraz dekorować na przykład papierem lub bibułą.

Z samej bibuły, krepy czy papieru stworzyć możemy także wielkanocne ozdoby w stylu japońskiego origami. Odpowiednio zaginane, papierowe kwadraty mogą w łatwy sposób przekształcić się w wielkanocne kurczaczki czy pisanki. Wystarczy jedynie odrobina wyobraźni i chwila czasu, by ze zwykłego kawałka papieru utworzyć oryginalną ozdobę.

Przy wykonywaniu wielkanocnych ozdób nie sposób pominąć również bardzo dekoracyjnej, tradycyjnej palmy. Można zrobić ją nie tylko z żywych, zielonych gałązek z listkami i baziami, ale również udekorować bibułą, suszonymi kwiatami, czy papierowymi wycinankami. Do trzonka palmy możemy dołączyć również barwne wstążeczki i kwiaty zrobione z krepy, tworząc z tradycyjnej palmy istne dzieło sztuki.

Wszystkie nasze wspólnie z dziećmi wykonane dekoracje, możemy ozdabiać także różnokolorowymi piórkami, koralikami lub zazielenionymi gałązkami. Nic bardziej nie kojarzy się z Wielkanocą jak zielona rzeżucha, puszyste bazie i wierzbowe gałązki z rozwijającymi się listkami. Jeśli wpleciemy je w naszą świąteczną kompozycję, z powodzenie wniesiemy do mieszkania powiew zbliżającej się wielkimi krokami wiosny.

0
0