Wieniec na cmentarz z żywych kwiatów

[Głosów:1    Średnia:2/5]

Kwiaty i wieńce na Wszystkich ŚwiętychPrzed dniem Wszystkich Świętych z pewnością większość z nas dokonuje niezbędnych napraw i konserwacji nagrobków zmarłych bliskich. W tym czasie warto także zadbać o odpowiednie udekorowanie płyt nagrobnych świeżymi kwiatami, sztucznymi wieńcami lub eleganckimi zniczami i świecami.

Na okazję Święta Zmarłych należy więc przede wszystkim zadbać o porządek na grobach bliskich. Warto zatem przede wszystkim usunąć opadłe, suche liście, stare bukiety, zreperować wszelkie pęknięcia i rysy na tablicach oraz płytach i wybrać odpowiednie na tę szczególną okazję dekoracje, będące przecież symbolicznym wyrazem naszej pamięci i szacunku wobec osób, które odeszły.

Oprócz różnego rodzaju ozdobnych zniczy czy świec nagrobkowych, na Wszystkich Świętych warto także kupić lub samodzielnie zrobić efektowny, piękny wieniec ze sztucznych bądź żywych kwiatów. Należy jednak wybierać takie odmiany roślin, które będą najbardziej trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dobrze więc będzie zdecydować się na przykład na mrozoodporne chryzantemy w wybranym przez nas kolorze.

Zależnie od naszych potrzeb, świeży wieniec z kwiatami na grób może być wykonany na stelażu z świerkowych lub jodłowych gałązek, dzięki temu przetrwa w niezmienionym stanie nawet podczas sezonowych przymrozków, czy deszczowej lub bardzo wietrznej pogody. Wewnątrz wieńca można natomiast umieścić piękny bukiet z drobnych, żółtych, białych lub różowych chryzantem.

W dekoracyjnym wieńcu na Święto Zmarłych mogą również znaleźć się także i inne kwiaty, na przykład róże czy lilie. Pamiętajmy jednak, iż takie ozdoby Jak ozdobić nagrobek?powinniśmy często wymieniać, bowiem świeże kwiaty szybko mogą uschnąć lub zniszczyć się pod wpływem minusowej temperatury czy deszczu. Dobrym pomysłem może być także umieszczeni wewnątrz wieńca doniczki z chryzantemą, którą z powodzeniem zamaskujemy zielonymi gałązkami czy efektownymi szarfami z cytatami odpowiednimi do tej szczególnej okazji.

Alternatywą dla tradycyjnych wieńców i bukietów ze świeżych kwiatów mogą też być dekoracje i ozdoby z suszonymi roślinami. Bez wątpienia ładnie wpiszą się w każdy wystrój nagrobka, dodatkowo okażą się też odporne na niekorzystna pogodę. Do takich bukietów możemy również włożyć kilka żywych kwiatów, które w razie konieczności z łatwością wymienimy na nowe. W wieńcu możemy również z powodzeniem umieścić znicze lub dekoracyjne świece, efektownie rozświetlające płytę i tablicę nagrobkową.

0
0